2014. január 24., péntek

DRF DTM - NürburgRing

Vasárnap rendezték meg a DRF DTM bajnokságának 7. versenyét, ahol újra teljes létszámban jelen volt csapatunk. A versenyre való felkészülés ütemszerűen zajlott, rendre javult a teljesítmény, ahogy a setup fejlődött. Átlagban 130-150 gyakorló kör megtétele elég volt a 2 kiállásos taktika tökéletesítésére csapatunknak. Magabiztosan állhattunk fel a rajtrácsra, bízva a sikeres felkészülésben.

A rajtrácsa élmezőnye a következőképp kvalifikált:
Fövényessy Szabolcs, Nigi, Ati, Dala, Cse', Iszály Gyuri,
Kökény József, Kapitány Ignác és Ze'.

A verseny nagyon izgalmasan alakult csapatunknak. A rajtnál Nigi feljött az első helyre, őt követte Fövenyessy, ATI, majd Cse'. A 2. kör végére az első 3 rajtkockát már Fulmer Racing Team pilóta birtokolta. Az első kiállásig ATI, Nigi, Cse' volt a sorrend. Dala több hibával, indiszponáltabban kezdte a versenyt. A verseny előrehaladtával Niginél is becsúszott pár hiba, így a remek rajt után visszacsúszott a 3. helyre. A verseny hátralévő részében ATI és Cse' harcolhattak az első pozícióért.

Csapatunk egymásra figyelve, taktikusan haladt a kitűzött cél felé. Dala indiszponáltsága kitartott a verseny végéig, amitől inkább hátrafelé mozgott a mezőnyben. Ze' remek versenyzéssel, magabiztosan zárkózott fel az élbolyhoz. Ze' az utolsó körben előzte meg Kapitányt, így behozta a 4. helyre a vasat.

Remek versenyzéssel csapatunk 5 pilótája a legjobb 6 között zárt. Bizakodva tekintünk a jövőbe. Jöhet Oschersleben!